Słuchawka prysznicowa stanowi bardzo istotny element wyposażenia kabiny, który wpływa zarówno na kwestie funkcjonalne, jak i estetyczne. Jest ona bowiem dopełnienie wystroju tej strefy łazienki. Poszczególne modele różnią się też możliwościami dotyczącymi natężenia i sposobu dystrybuowania wody, więc niektóre z nich mogą się nadawać przy okazji do relaksacyjnego masażu wodnego. Jakie słuchawki będą zatem odpowiednie?

Klasyczne rozwiązania

Słuchawki prysznicowe składają się z korpusu, będącego przedłużeniem węża, lecz wygodniejszego i pewniejszego pod kątem chwytu oraz samej główki i to właśnie w jej przypadku wyróżnia się już różne kształty. Najbardziej popularne i najchętniej stosowane są te w klasycznej formie okrągłej bądź kwadratowej. Jest to rozwiązanie minimalistyczne i schludne, dlatego wpisuje się w zwyczajowy wystrój łazienki.

Przy okazji są one bardzo wygodne względem samego użytkowania i łatwo dopasować je pod względem swoich potrzeb. Dostępne są warianty z płaską główką lub bardziej wypukłą – zwykle wiąże się to z tym czy dana słuchawka posiada jakieś dodatkowe funkcje, czy ma oferować jedynie jeden sposób dystrybuowania wody.

Nietypowe kształty

W ramach niektórych nowoczesnych aranżacji dopiera się mniej typowe kształty. Takich modeli jest na rynku mniej, lecz można spotkać choćby słuchawki wydłużone, które mają średnicę niewiele większą niż sam wąż, będąc niejako jego przedłużeniem. Zabierają one mniej miejsca, więc mogą być odpowiednie do niewielkiej kabiny, choć oferują mniejsze pole dystrybuowania wody. W przypadku większych przestrzeni można z kolei postawić na większe słuchawki w kształcie prostokąta (ewentualnie owalne).

Mogą być one usytuowane zarówno w pionie, jak i poziomie, choć częściej spotyka się ten drugi wariant. Takie rozwiązania często można spotkać w łazienkach hotelowych, gdzie zamontowane są bardzo obszerne kabiny. Model ten zapewni bardzo dużą przestrzeń jaką pokrywają strumienie wody i tego typu słuchawki często posiadają wiele dodatkowych opcji.
Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Od kształtu słuchawki często zależy to czy możliwa jest jej wielofunkcyjność, a więc sterowanie trybami jej pracy. W ten sposób można regulować to którymi otworami dystrybuowana będzie woda, a przez to strumienie będą różnej grubości, więc mogą służyć na przykład do masażu. Nowoczesne modele posiadają też możliwość kontrolowania natężenia i ciśnienia wody, co stwarza dodatkowe możliwości.

Wiele słuchawek poza podstawowymi, deszczowymi strumieniami oferuje opcje hydromasażu czy mgiełki, która przyda się do orzeźwiającego prysznica w letni dzień. Sterowanie trybami odbywa się czasem za pomocą przycisków, ale przeważnie poprzez obrócenie tarczy – stąd tak duża popularność okrągłych główek, w których możliwe jest takie właśnie rozwiązanie. Wreszcie należy zastanowić się czy chcemy model wykonany z chromowanego metalu czy może tworzywa sztucznego – w tym drugim przypadku można się pokusić o wybranie słuchawek czarnych lub białych, ale i w mniej typowym kolorze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 1 =