Prysznic czy wanna – to spór, który toczy się latami. My, jak możecie się domyślić, jesteśmy fanami raczej tego pierwszego rozwiązania, choć i pluskanie się w wannie ma swoje zalety. Jako prysznicowi entuzjaści jesteśmy także miłośnikami wszelkich funkcjonalnych dodatków, które mogą usprawnić działanie prysznica bądź ułatwić nam jego czyszczenie czy korzystanie z niego.

Cóż, łazienka jest przecież pomieszczeniem, które ma nie tylko godnie się prezentować, ale także umożliwiać jak najwygodniejsze użytkowanie wszelkich jej dobrodziejstw. Jaki jest zatem nasz top 3 akcesoriów prysznicowych, które powinna mieć każda osoba posiadająca prysznic?

Siedzisko

Tak, może Wam się wydawać, że to niepotrzebny zbytek, jednak siedziska pod prysznic zrewolucjonizowały w pewien sposób ten typ mycia się. Przede wszystkim dla ludzi w podeszłym wieku, na których korzystanie z wanny jest zbyt trudne, natomiast stanie pod prysznicem może być zbyt niebezpieczne. Mycie się podczas zasiadania na odpowiednio zamontowanym siedzisku to prawdziwa wygoda, ale także idealny sposób na to, by nie przewrócić się na śliskiej posadzce, gdy jest się osobą starszą.

W tej chwili siedziska produkuje się z naprawdę ładnie wyglądających materiałów, dlatego w żaden sposób nie niszczą one wyglądu łazienki. Dodatkowo wiele z nich można złożyć, by nie przeszkadzały tym osobom, które nie mają potrzeby siedzieć pod prysznicem. Dla nas to świetny gadżet, który może ułatwić życie każdemu właścicielowi kabiny prysznicowej.

Odkamieniacz

Wiemy, że nie jest to do końca akcesorium prysznicowe, jednak trudno było nam powstrzymać się przed zamieszczeniem tu akurat tego produktu. Każda osoba, która ma kabinę prysznicową, doskonale wie dlaczego.

Osoby korzystające z prysznica w wannie nie do końca zdają sobie sprawę z tego, jak wiele problemów może przynieść mydło i strumienie wody, które w magiczny sposób przemieniają się w smugi na ściankach kabiny. Ten widok jest po prostu nie do zniesienia.

Ci, którzy wyjątkowo dbają o swoją łazienkę, pozbywają się zacieków jak najszybciej, by nie musieć na nie patrzeć. Są osoby, które ratują się odkamieniaczem. Kilka pryśnięć, sucha szmatka i voila – wszystko lśni. Warto trzymać go w szafce łazienkowej, najbliżej jak tylko się da.

Poręcz z półkami

Wygoda i funkcjonalność w jednym – to lubimy najbardziej. Tego typu poręcz to must have w kabinie prysznicowej. Zmieścimy tam wszystkie potrzebne akcesoria: szampon, mydło, płyn pod prysznic, gąbkę i co jeszcze sobie wymyślicie.

Zwykle posiadają kilka półek, dlatego każdy domownik może znaleźć dla siebie miejsce. Dodatkowo, dzięki zawieszeniu jej, a nie zamontowaniu wzdłuż ścianki, nie ograniczamy swojego miejsca pod prysznicem. To sytuacja win win.

To nasze ulubione akcesoria prysznicowe, bez których właściwie nie dalibyśmy rady żyć – mowa nawet o siedzisku, które przydaje się w czasie wielkiego zmęczenia. A co Wy zamieścilibyście na tej liście? Jakie funkcjonalne akcesoria ułatwiają Wam życie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 8 =