Dlaczego należy dbać?

Odpływ prysznica to miejsce narażone na zatkanie o bardzo małym świetle (średnicy rury). Regularne dbanie o ten sprzęt a także zlew i inne miejsca grożące zatkaniem w naszym domu pozwoli zaoszczędzić dużo pieniędzy i nerwów. Prysznic najczęściej ulega zatkaniu przez splątane włosy, biżuterię, oraz resztki przyrządów do kąpieli. Zatkany odpływ bywa kłopotliwy głównie ze względu na konieczność jego przepchania.

Do drastycznych sytuacji, kiedy trzeba wezwać fachowca dochodzi rzadko dzięki znajdującemu się wewnątrz sitku, które wyłapuje większe elementy nie pozwalając im dostać się głębiej. Sitko ma formę plastikowego pojemniczka ze szczelinami, którymi przedostaje się woda.

Aby zachować sprawność prysznica należy regularnie co pewien odstęp czasu czyścić wylot prysznica i opróżniać filtr znajdujący się w jego wnętrzu. Jeżeli czynność ta będzie regularna i w miarę częsta, nie będzie potrzeby martwić się o stan odpływu.

Dbać o prysznic należy przede wszystkim dla własnego spokoju, ponieważ zatkane światło odpływu od roku może dać przykre konsekwencje. Pierwszą, wynikającą z niedbalstwa, jest naturalnie stracony czas na próbie naprawy samemu usterki.

W wielu przypadkach, kiedy zator nie jest dostatecznie duży, pewnie uda się przepchać rurę.. W sytuacji, w której sami nie będziemy w stanie naprawić prysznica, niestety trzeba ponieść wydatek w postaci zamówienia fachowca. Dzisiejsze czasy nie są łaskawe dla osób, które nie dbają o swój dom, a da się to odczuć właśnie poprzez ceny usług.

Koszta i sposoby na odetkanie odpływu

Koszty wezwania hydraulika do przepchania rur mogą być różne, zaczynając od 50 zł do 200 zł. Na cenę fachowca składa się przede wszystkim miasto, w jakim się on pracuje, jego doświadczenie i rodzaj usługi, do jakiej ma zostać wezwany.

Dużym plusem wezwania fachowca jest pewność że zlecona praca zostanie wykonana należycie,a co za tym idzie – będzie realny efekt na długi okres czasu. Na wezwanie osoby do naprawy czegokolwiek nie jest w stanie pozwolić sobie wielu ludzi ze względu na sytuację finansową. Wtedy można naprawy dokonać samodzielnie.

Jak poprawnie przeczyścić odpływ? Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy wykonać jest odkręcenie osłonki odpływu, jeżeli takową posiadamy. Osłonka chroni rurę przed przyjmowaniem dużych elementów i zatkaniem odpływu, dlatego nie wolno jej zgubić. Po odkręceniu wyjmujemy “koszyczek” z nieczystościami, które wyrzucamy, a sam element myjemy i wkładamy ponownie.

Po zakończonym czyszczeniu przykręcamy osłonkę, aby dalej spełniała swoją funkcję. Jeżeli będziemy dokonywali takiej czynności w miarę regularnie, unikniemy wizyty kosztownego hydraulika. Aby zachować czystość, należy czyścić odpływ średnio raz na miesiąc, chyba że w domu przebywają same osoby z długimi włosami. Narażony na zatkanie odpływ trzeba oszyczać raz na 3 tygodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 + osiemnaście =